Jak wygląda wizyta?

Pierwsza konsultacja w gabinecie lub on-line
Trwa około 60-90 minut


  • W czasie wizyty przeprowadzę z tobą wywiad chorobowy. Podczas niego zapytam o przebyte choroby, zabiegi operacyjne, stosowane leki i objawy.
  • Przeprowadzę także wywiad żywieniowy, podczas którego zapoznam się z Twoimi codziennymi nawykami i upodobaniami dotyczącymi odżywiania. Przed spotkaniem przygotuj 3 dniowy dzienniczek żywieniowy, wykorzystując miary domowe. Przykładowy wzór dzienniczka żywieniowego możesz ściągnąć TUTAJ. Wspólnie przeanalizujemy co jest sednem problemu i nad czym warto będzie popracować. Jest to bardzo ważna część, ponieważ dieta powinna być jak najbardziej dopasowana do Twojego trybu życia i musisz czuć się z nią swobodnie.
  • Kolejną częścią spotkania jest ocena stanu odżywienia przy pomocy analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA) i pomiarów antropometrycznych, które niestety podczas spotkania on-line nie mogą się odbyć. Możesz je dosłać wykonane samodzielnie.
  • Dodatkowo przeanalizuję Twoje wyniki badań laboratoryjnych (jakie badania warto wykonać dowiesz się TUTAJ) i ocenię ich związek z odżywianiem. Dzięki czemu jeszcze bardziej będziemy mogli oszacować cele i określić czas terapii.
  • Na koniec otrzymasz ode mnie indywidualne zalecenia i pierwsze zadania, dotyczące zmian w Twoim sposobie odżywiania.

Druga konsultacja
Trwa około 45-60 minut


  • Podczas konsultacji żywieniowej przedstawię zalecenia żywieniowe.
  • Omawiając zalecenia żywieniowe wspólnie przejdziemy przez wszystkie najważniejsze aspekty diety: zapotrzebowanie kaloryczne, regularność jedzenia, wszystkie grupy produktów, techniki gotowania, sugerowaną suplementację oraz aktywność fizyczną.
  • Następnie przedstawię przykładowy 7-dniowy jadłospis zgodny z Twoim trybem życia.
  • Na koniec przeprowadzę analizę składu ciała oraz pomiary antropometryczne, które podczas spotkania on-line nie mogą się odbyć. Możesz je wykonać samodzielnie. Zaletą spotkań on-line mimo wszystko jest niewychodzenie ze swojego domu podczas spotkania.
Konsultacje kontrolne będą się odbywać co 2-4 tygodnie. Nasze kolejne spotkania umożliwią kontrolę skuteczności Twojej dietoterapii. Dodatkowo otrzymasz wsparcie i na bieżąco będziemy rozwiązywać problemy oraz utrzymać motywację do działania na wysokim poziomie.
Każdy pacjent jest inny, więc potrzebuje indywidualnego podejścia i częstości spotkań. Współpraca może przybrać różne formy w zależności od potrzeby pacjenta.
Niektórzy pacjenci potrzebują stosować indywidualnie dobrany i odpowiednio zbilansowany jadłospis z innymi pracujemy na wprowadzaniu stopniowo zmian nawyków żywieniowych oraz zadaniach, które ustalamy na kolejnych spotkaniach.
Pamiętaj najlepsza wersją jest taka, która jest idealnie dopasowana do Ciebie i, która nie przeszkadza Ci prowadzić normalnego trybu życia.