Witaj!
Nazywam się Katarzyna Skórska

Jestem dietetykiem klinicznym i tworzę tą stronę po to, by zadbać o Twoje  zdrowe relacje z jedzeniem… i po to, by zarazić Cię miłością do jedzenia!

Tak, miłością do jedzenia! Bo nie wyobrażam sobie by  być dietetykiem i nie kochać gotować, smakować, kosztować! Wspólne gotowanie i cieszenie się każdym posiłkiem to coś, co wyniosłam z domu (razem z przepisem na pyszny placek drożdżowy 😉),  z resztą… do tej pory potrafię przegadać z siostrą pół dnia, gotując przy tym co tylko przyjdzie nam do głów. Dziś fascynują mnie podróże nie tylko te kulinarne, ale także te, w których mogę poprowadzić Cię od kiepskich nawyków żywieniowych,  do momentu, w którym będziesz mieć zdrowe relacje z jedzeniem.
Miłość do jedzenia to jedno, ale wiadomo, że aby związek był zdrowy miłość, trzeba poprzeć rozsądkiem. I dlatego ważne jest dla mnie to, by szczególnie w czasach gdy zalewa nas ogrom nie zawsze rzetelnych informacji, promować sposób odżywiania oparty na badaniach naukowych, czyli EBM (Evidence Based Medicine). Sama mam też w niej  udział, ponieważ sukcesywnie publikuje badania naukowe w międzynarodowych czasopismach. W końcu dietetykiem jestem nie tylko z zamiłowania, ale też z wykształcenia!
Nagroda za najlepszą pracę magisterską na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym,  uświadomiła mi, że ja nie tylko kocham gotować (i umiem to robić!😊), ale kocham też o jedzeniu uczyć się, badać jak jedzenie na nas wpływa, testować co jest dla nas dobre a co nie. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła napisać tutaj, że obroniłam doktorat dotyczący dietetyki, a dokładnie -  nasion roślin strączkowych i ich wpływu na status redoks i choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca typu 2, niektóre nowotwory, choroby sercowo-naczyniowe, otyłość. Wiem, to wcale nie brzmi łatwo i taka jest też czasem moja praca nad doktoratem, ale głęboko wierzę w to, że to co robię… ma po prostu sens. Poza laboratorium i  pisaniem artykułów, prowadzę również zajęcia dla studentów. No i przede wszystkim – pracuję z pacjentami, układając diety oraz udzielając porad dietetycznych.
To tutaj, w gabinecie lub na spotkaniu online czuję jak zdobywana przeze mnie wiedza, zamienia się w konkretne działanie. Realnie zmienia czyjeś życie – bo dzięki odpowiedniej diecie, ktoś w końcu nie będzie krępował się pójść na basen,  ktoś inny złagodzi dokuczliwe objawy choroby, a jeszcze ktoś inny po prostu będzie się czuł ze sobą świetnie! Wiem, że dzięki cały czas pogłębianej przeze mnie wiedzy, a także solidnej praktyce z pacjentami - jestem w stanie pomóc także i Tobie – niezależnie od tego czy chcesz schudnąć,  ulżyć sobie w chorobie lub po prostu chcesz się zdrowo odżywiać.
Działam w sieci, bo chciałabym żebyś miała miejsce, do którego  zawsze możesz zajrzeć, gdy masz wątpliwość czy dobrze się odżywiasz. Pamiętaj - nie musisz wiedzieć wszystkiego. Tym bardziej, że dietetyka, jak to kobieta - ciągle się zmienia - rozwija. Coś co było aktualne wczoraj, dziś  może już stracić na wartości Jeśli chcesz być na bieżąco, mieć dostęp do rzetelnych informacji, zamiast bezmyślnie powtarzanych bzdur o cudownych dietach – DOŁĄCZ DO MNIE. Czasem podrzucę Ci fajny przepis, czasem podzielę się lifehackiem a czasem wytłumaczę dlaczego X jest lepsze od Y. 
 
Zajrzyj:
Do mojej społeczności na Facebook-u (TUTAJ)
Zobacz co wrzucam na Instagrama  (TUTAJ
Zapisz się do Newslettera, by nie przegapić żadnych nowości dietetycznych w moich social mediach oraz otrzymać najlepsze rabaty na moje webinary i e-booki.
 
 
 
A i jeszcze jedno - lubię jogging i ziemniaczki. A co Ty powiesz mi o sobie?
Pysznego dnia!

Katarzyna Skórska, Twój dietetyk online

​​




WYKSZTAŁCENIE


Absolwentka: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kierunek: Dietetyka, studia magisterskie i licencjackie

​Uczestniczka: Studia doktoranckie na Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Członek: Polskie Stowarzyszenie Dietetyków




DOŚWIADCZENIE


Asystent: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Katedra i Zakład Bromatologii i Dietetyki

Dietetyk polecany insulinoopornym

Współpraca z Fundacją Polskiedzieci.org

  • weryfikacja i wyszukiwanie produktów do sprzedaży w sklepikach szkolnych ze zdrową żywnością,
  • prowadzenie warsztatów związanych z tematyką zdrowego odżywiania w szkołach,
  • prowadzenie warsztatów kulinarnych z dziećmi w szkołach oraz na eventach,
  • merytoryczna weryfikacja, rozwijanie oraz tworzenie programów warsztatów o zdrowym odżywianiu dla szkół,
  • przygotowywanie oraz merytoryczna weryfikacja treści publikowanych przez fundację na kanałach społecznościowych oraz stronie internetowej.

​​​




SUKCESY I WYSTĄPIENIA


I miejsce - Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską Konferencji żywienie, zdrowie i choroby, organizowanej przez Dolnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Zakład Dietetyki Katedry Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i innych
wyróżnienie - przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu za przygotowanie pracy magisterskiej na wysokim poziomie badawczym, o szerokim i głębokim podejściu do problemu
I miejsce - w Ogólnopolskim Konkursie NHW organizowanym w ramach projektu Nutrition, Health & Wellness Nestle Polska S.A
I miejsce - podczas sesji plakatowej Congressus Dietetica 2018 za pracę pt. "Wpływ indeksu i ładunku glikemicznego na całkowity status antyoksydacyjny chorych na raka płuca"
II miejsce - podczas sesji ustnej Congressus Dietetica 2019 za pracę pt. "Wpływ czynników socjodemograficznych na nawyki żywieniowe dotyczące spożywania nasion roślin strączkowych"
III miejsce - podczas sesji plakatowej 5th International Conference Medical Science Pulse w 2018 r. za pracę pt. "The relationships between the glycemic load, glycemic index, nutritional status and the oxidative status in plasma of patients with lung cancer "
Wystąpienie podczas Sympozjum Bromatologicznego w Białymstoku w 2018 r. z pracą "Wpływ indeksu i ładunku glikemicznego na całkowity status oksydacyjny chorych na raka płuca"

​​




PUBLIKACJE NAUKOWE



1. Skórska K., Zabłocka-Słowińska K., Dobrzyńska N., Grajeta H. Impact of nutritional education on the nutrient intake of type 2 diabetes mellitus patients, Progress in Nutrition 2019; Vol. 21, N. 1: 00-00 DOI: 10.23751/pn.v21i1.7276 (do przeczytania TUTAJ)


2. Zabłocka-Słowińska K., Skórska K., Placzkowska S., Prescha A,i wsp. Therelationships between glycemic index and glycemic load of diets and nutritional status and antioxidant/oxidant status in theserum of patients with lung cancer, Advances in Clinicalal and Experimental Medicine, 2019;28, Vol. 8, DOI: 10.17219/acem/98952 (do przeczytania TUTAJ)


3. Zabłocka-Słowińska K., Płaczkowska S., Skórska K., Prescha A. i wsp. Oxidative stress in lung cancer patients is associated with altered serum markers of lipid metabolism. PLoS ONE, 2019, 14 Vol.4 DOI:10.1371/journal.pone.0215246 (do przeczytania TUTAJ)