O MNIE
Nazywam się Katarzyna Skórska
Pomogę Tobie oraz Twoim najbliższym zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe

Bardzo lubię pracę naukową, jak również kontakt z ludźmi. Wszystko to staram się łączyć w mojej pracy zawodowej. Ukończyłam dietetykę na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Dodatkowo postanowiłam pozostać na uczelni i kontynuować naukę na studiach doktoranckich oraz pracować jako asystent, gdzie pogłębiam wiedzę poprzez pracę naukową. Oferuję wsparcie dietetyczne osobom w każdym wieku cierpiącym na różne jednostki chorobowe.

 

Dietetyka, jak każda nauka, ciągle się zmienia i rozwija, coś co było aktualne wczoraj może już dzisiaj stracić ważność. Dlatego tak ważne dla mnie jest nieustanne pogłębianie swojej wiedzy dietetycznej poprzez pracę na uczelni oraz uczestnictwo w szkoleniach i kursach.

Poza indywidualną pracą z pacjentami w gabinecie, współpracuję z fundacją Polskiedzieci.org. Celem fundacji jest propagowanie racjonalnego odżywiania wśród uczniów.

W wolnych chwilach uprawiam jogging oraz praktykuję jogę. Kiedy tylko mogę wyjeżdżam z miasta, ponieważ kolejną moją wielką pasją jest podróżowanie, szczególnie podróżowanie kulinarne. Uwielbiam poznawać nowe smaki, które później włączam do swojej kuchni. Myślę, że żadne z moich dietetycznych wyzwań nie zaczęłoby się gdybym nie kochała właśnie gotować.

 

WYKSZTAŁCENIE

Absolwentka: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, kierunek: Dietetyka, studia magisterskie i licencjackie

Uczestniczka: Studia doktoranckie na Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Członek: Polskie Stowarzyszenie Dietetyków

DOŚWIADCZENIE

Asystent: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Katedra i Zakład Bromatologii i Dietetyki

Dietetyk polecany insulinoopornym

Współpraca z Fundacją Polskiedzieci.org

  • weryfikacja i wyszukiwanie produktów do sprzedaży w sklepikach szkolnych ze zdrową żywnością,

  • prowadzenie warsztatów związanych z tematyką zdrowego odżywiania w szkołach,

  • prowadzenie warsztatów kulinarnych z dziećmi w szkołach oraz na eventach,

  •  merytoryczna weryfikacja, rozwijanie oraz tworzenie programów warsztatów o zdrowym odżywianiu dla szkół,

  • przygotowywanie oraz merytoryczna weryfikacja treści publikowanych przez fundację na kanałach społecznościowych oraz stronie internetowej.

SUKCESY I WYSTĄPIENIA

I miejsce - Konkurs na najlepszą pracę licencjacką i magisterską Konferencji żywienie, zdrowie i choroby, organizowanej przez Dolnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Zakład Dietetyki Katedry Gastroenterologii i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i innych

wyróżnienie - przez Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu za przygotowanie pracy magisterskiej na wysokim poziomie badawczym, o szerokim i głębokim podejściu do problemu

I miejsce - w Ogólnopolskim Konkursie NHW organizowanym w ramach projektu Nutrition, Health & Welsness Nestle Polska S.A

I miejsce - podczas sesji plakatowej Congressus Dietetica 2018 za pracę pt. "Wpływ indeksu i ładunku glikemicznego na całkowity status antyoksydacyjny chorych na raka płuca"

II miejsce - podczas sesji ustnej Congressus Dietetica 2019 za pracę pt. "Wpływ czynników socjodemograficznych na nawyki  żywieniowe dotyczące spożywania nasion roślin strączkowych"

III miejsce - podczas sesji plakatowej 5th International Conference Medical Science Pulse w 2018 r. za pracę pt. "The relationships between the glycemic load, glycemic index, nutritional status and the oxidative status in plasma of patients with lung cancer "

Wystąpienie podczas Sympozjum Bromatologicznego w Białymstoku w 2018 r. z pracą "Wpływ indeksu i ładunku glikemicznego na całkowity status oksydacyjny chorych na raka płuca"

 

PUBLIKACJE NAUKOWE

 

1. Skórska K., Zabłocka-Słowińska K., Dobrzyńska N., Grajeta H. Impact of nutritional education on the nutrient intake of type 2 diabetes mellitus patients, Progress in Nutrition 2019; Vol. 21, N. 1: 00-00 DOI: 10.23751/pn.v21i1.7276 (do przeczytania TUTAJ)

2. Zabłocka-Słowińska K., Skórska K., Placzkowska S., Prescha A,i wsp. Therelationships between glycemic index and glycemic load of diets and nutritional status and antioxidant/oxidant status in theserum of patients with lung cancer, Advances in Clinicalal and Experimental Medicine, 2019;28, Vol. 8, DOI: 10.17219/acem/98952 (do przeczytania TUTAJ)

3. Zabłocka-Słowińska K., Płaczkowska S., Skórska K., Prescha A. i wsp. Oxidative stress in lung cancer patients is associated with altered serum markers of lipid metabolism. PLoS ONE, 2019, 14 Vol.4 DOI:10.1371/journal.pone.0215246 (do przeczytania TUTAJ)

© 2018 by Katarzyna Skórska. Proudly created with Wix.com