Pasztet z czerwonej fasoli i suszonych pomidorów to przepis, który łączy ze sobą wszystko co dla mnie ważne - szybkość przygotowywania, smakowitość i przemycenie roślin strączkowych.
W przeciwieństwie do tych mięsnych odpowiedników w tym znajduje się dużo błonnika oraz białka, czyli samo zdrowie.
Z podobnego nadzienia możesz również wykonać pastę kanapkową.
Zobacz tak, może Cię zaintryguje: Pasta z czerwonej fasoli i suszonych pomidorów
Co najważniejsze pastę kanapkową i pasztet możesz w lodówce przechowywać około tygodnia. Jeżeli nie uda Ci się zjeść całego pasztetu, to możesz go zamrozić i przez 3 miesiące przechowywać w zamrażarce. Wyciągnij pasztet z zamrażarki wieczorem, a rano śniadanie będzie gotowe.
Zobacz także, moim zdaniem godny uwagi: Pasztet z czerwonej soczewicy i resztek „porosołowych”
Jeżeli chcesz w końcu zacząć korzystać ze swojej zamrażarki, ale nie wiesz od czego zacząć, by było zdrowo i bezpiecznie? Jeżeli, TAK to zapraszam Cię na mój Instagram, gdzie codziennie dzielę się tą wiedzą. Przede wszystkim ważne jest dla mnie to, żebyś mogła zaoszczędzić pieniądze, bo NAJDROŻSZE JEDZENIE TO TAKIE KTÓRE LĄDUJE W ŚMIECIACH. Pokażę Ci, jak robiąc rozsądne zakupy oraz zapasy, nie marnować żywności i oszczędzać pieniądze w obliczu szalejącej inflacji.
Wyświetl ten post na Instagramie
Pasztet z czerwonej fasoli i suszonych pomidorów
Składniki (na 1 keksówkę):
- 2 puszki czerwonej fasoli,
- 100 g suszonych pomidorów,
- 1 cebula,
- 1 ząbek czosnku,
- 1 łyżka oleju rzepakowego,
- 3 łyżki mąki ( u mnie zazwyczaj gryczana lub pszenna pełnoziarnista),
- 1 jajko lub 2 łyżki zmielonego siemienia lnianego zalanego gorącą wodą,
- do smaku: pieprz cayenne, bazylia, zioła prowansalskie lub czubryca, sól i pieprz.
Przygotowanie:
- Na początku cebulkę oraz czosnek pokroić drobno, po czym wrzucić na rozgrzany olej (może być z zalewy z suszonych pomidorów). Podsmażać około 5 minut na średnim ogniu, aż będą brązowe. W tym celu można podlać odrobiną wody.
- Fasolę odcedzić i przelać pod bieżącą wodą na sitku. W zalewie z puszki lub słoika jest bardzo dużo cukru i soli, dlatego tak ważne jest płukanie roślin strączkowych przed ich przygotowaniem.
- Wrzucić do blendera razem z suszonymi pomidorami, cebulką i czosnkiem.
- Wsypać mąkę, wbić jajko (lub zalane wrzątkiem i napęczniałe siemię lniane) oraz wszystkie przyprawy. Dla lubiących ostre smaku, polecam dodać sporo pieprzu cayenne. Na koniec wszystko dokładnie zblendować i wylać do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia.
- Piec w piekarniku nagrzanym do 180 st. C ok. 30-35 minut, aż zarumieni się skórka.
W międzyczasie zapraszam Cię do zapisania się na mój Newsletter. Co piątek z rana przesyłam w ramach cyklu "Zdrowo na weekend" wskazówki, tipy, porady dietetyczne oraz przepisy - wszystko oparte na badaniach naukowych, które możesz wdrożyć od zaraz w życie, by zdrowiej się odżywiać.
Dodatkowo każdej osobie zapisanej przesyłam darmowy Nawykownik, dzięki czemu na bieżąco będziesz mogła śledzić swoje postępy w budowaniu zdrowych nawyków.
Obiecuję nie karmić Cię spamem, natomiast co jakiś czas wyślę Ci zniżkę na dietetyczne produkty w sklepie na mojej stronie.
1 plaster zawiera ok.:
59 kcal
3,1 g białka
2,3 g tłuszczu
6,3 g węglowodanów